Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

KUR’ANI ANLAMAK - KUR’ANIN ÖĞRENİMİ VE ÖĞRETİSİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale8Kur’anın bir adı da furkandır, yani hak ile batılı ayıran ihtilafları ortadan kaldıran Allahın mutluluk davetiyesi,mutluluk reçetesi ve mutluluk garantisidir.

Ancak daha önceki kitapların bir kısmını ortadan kaldırtan bir kısmını tahrif ettiren şeytan,kur’anın korunduğunu bildiği için onun da anlaşılmasını önlemek için farklı yöntemlerle TEFSİR VE MEALLENDİRİLMESİNİ sağlamış,daha ötesi insanların kur’an uzaklaşmasını sağlamak için “kur’anın acıklamaları diye EMANİYYE adı verilen elyazması kitapları yazdırarak”kur’anı askıya aldırtmış. SİZ BU KİTABI ANLAYAMAZSSINIZ ÖLÜLERİNİZE OKUYUN  demişler.

 
HADİS GERÇEĞİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale6

HADİS: Kelime anlamı olarak ;Sonradan ortaya atılan söz demektir.

Istılahı anlamı: Peygamber (S.A.V) Efendimiz'in sözleri ve yaşantısının RİVAYETLERLE ortaya çıkmasıdır.

HADİSLERİN ORTAYA ÇIKMA ZAMANI:

Hicri 100. yıllarda ortaya çıkmaya başlamıştır. Yani Peygamber (S.A.V) Efendimizden 90 yıl sonra Hulefai Raşidin'den 60 yıl sonra Sahabeden ,Tabiinden , Tebea Tabiinden yıllar sonra ortaya çıkmışır.

Peygamber (S.A.V) Efendimiz'den en az üç nesil geçtikten sonra , demek ki RİVAYETTEN RİVAYETE,RİVAYETTEN RİVAYETE ,RİVAYETTEN RİVAYETE..

Bir hikaye anlatılır: Gece takbikatına çıkmış bir bölüğün komutanı en öndeki askerine fısıltıyla kulağına 'Şu anda tatbikattayız sessiz olmamız lazım ileride köprü

 
Neden Allah'a ulaşmayı dilemek FULL DOWNLOAD
Ferhat BAŞTUĞ - Allah'a ulaşmayı dilemek

Neden Allah'a ulaşmayı dilemek bölümlerine tek dosya halinde (Word) aşağıda ki linkden ulaşabilirsiniz.

http://www.ferhatbastug.com/NedenAllahaUlasmayiDilemek.zip

 
Neden Allah'a ulaşmayı dilemek BÖLÜM 1
Ferhat BAŞTUĞ - Allah'a ulaşmayı dilemek

lale1

NEDEN ?..
DÜNYA VE AHİRET SAADETİ İÇİN ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEMEK ŞARTTIR
BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM
ÖNSÖZ
Sevgili kardeşlarim,Allah’ın dini; insanları dünya ve ahretine saadetine ulaştıracak olan “bir sadet davetiyesidir bir saadet recetesidir ve bir saadet garantisidir.
Eğer bugün İslam ülkelerinde bu saadet yoksa insanlarInda hem kendi içlerinde hem başkalarıyla olan münasebetlerinde huzursuzluk yaşıyorlarsa ki bu bir gercek değimli?
O zaman Allah’ın dini yaşanmıyor. Peki kimin dini yaşanıyor?
Herkes kendi dinini yaşıyor. Allah’u Teala Rum suresinin 31. ve 32.ayetlerinde “Allah’a ulaşmayı dileyin ve takva sahibi olun müşriklerden olmayın ki o müşrikler, fırka Fırka oldular şubelere ayrıldılar, her fırka kendi ellerindekilerle ferahlanıyorlar”  buyruluyor.
Allah’ın dini İslam dır tevhid dinidir fırkalar varsa Allah’ın dini yaşanmıyor demektir.O zaman kendi dinlerini yaşıyorlar demektir.
Peygamber Efendimiz (SAV) hadisi şerifinde “Öyle bir zaman gelecekki islamın ismi kur’anın resmi kalacaktır.Mescidler mamur olacak ama içlerinde HİDAYETTEN eser bulunmayacaktır” buyuruyor.

 
RUH'UN ÖLMEDEN EVVEL ALLAH'A ULAŞMASI
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

Ruh,rabbimizin emr inden olan ve insanoğluna kendinden üflediği emanetidir.Ölmeden evvel iade etmek üzere (o’na vasıl etmek-ulaştırmak üzere) ve bunun için de “kalu bela “günü olarak bilinen günde insanlarla bir sözleşme (misak)yapmıştır.

17 / İSRA - 85
Ve sana ruhtan sorarlar. De ki: “Ruh, Rabbimin emrindendir.” Ve size, (ruha ait) ilimden sadece az bir şey verildi.
15 / HİCR – 28-29 :
Rabbin meleklere şöyle demişti: "Ben mutlaka, “hamein mesnûn olan salsalin”den (standart insan şekli verilmiş ve organik dönüşüme uğramış salsalinden) bir beşer (insan) halkedeceğim.” Artık onu dizayn edip, içine ruhumdan üflediğim zaman, hemen ona secde ederek yere kapanın!

 
İman'ın şartlarında gizlenmiş şeytan'ın oyunu
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

İman konusu Allah’u Tealâ’nın dininin temelini oluşturur. Adem (a.s.)’dan başlayan, Peygamber Efendimiz‘e (s.a.v.) kadar devam eden süreçte Allah’ın dini, İslam anlatılmış ve onun temel kavramı olan İMAN bir değişiklik olmadan varlığını sürdürmüştür.
Peygamber Efendimiz (s.a.v.) döneminde İman’ın bütünü tüm sahabe tarafından gerçekleştirilmiş ve Allah’ın dini, 7 safha 4 teslim de bütünüyle yaşanmış. Ancak zamanla dejenere olan Allah’ın dininin temel kavramı İman konusu bazı alimler tarafından kendi algılayabildikleri ölçüde bir kavram haline getirilmiş. Günümüze kadar devam ede gelen bu alimlerin oluşturduğu 6 temel şarttan oluşan bu kavram, ne yazık ki İslam’ın temelini oluşturamıyor.

 
HİDAYET NEDİR? NASIL HİDAYETE ERİLİR?
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

Bazılarına göre;Doğru yol,bazılarına göre;Allah’ın razı olduğu yol gibi yuvarlak laflarla anlatılır.Peki anlaşılır tarifi nedir ?
Hidayet; he,dal,ye harflerinden oluşan hedye kökündendir ve bir FİİL dir.Lügat anlamı; ulaşmak,ulaştırmaktır. Allah’uteala kur’anıkeriminde bu anlamlara göre HİDAYET’İN, ALLAH’A HİDAYET OLMAK ALLAH’A ULAŞMAK olduğunu buyuruyor.
3 / AL-İ İMRAN - 73 : Ve lâ tu’minû illâ li men tebia dînekum, kul innel hudâ hudallâhi Ve (Ehli Kitap): “Sizin dininize tâbi olandan başkasına inanmayın.” (dediler). (Habibim onlara) De ki: “Muhakkak ki hidayet (insan ruhunun ölmeden önce Allah'a ulaşması), (Allah'ın kendisine ulaştırması)s Allah'ın hidayetidir, …..

 
Gerçek İman nedir?
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

Gercek iman,Allah’ın katında gecerli ve bizi kurtuluşa erdiren imandır.Neden böyle söylüyoruz ? Allah’ın ayetleri böyle açıklıyor.
6 / EN'AM - 158 :
Onlar (illâ), onlara meleklerin gelmesini mi veya senin Rabbinin gelmesini mi veya senin Rabbinden bazı âyetlerin gelmesini mi bekliyorlar? Rabbinden bazı âyetlerin (mucizelerin) geldiği gün, daha önce îmân etmemişse (âmenû olmamışsa) veya îmânıyla bir hayır kazanmamışsa onun îmânı kendisine bir fayda vermez. De ki: “Bekleyin! Muhakkak ki; biz de bekleyenleriz.”
1-İman etmiş ama o iman o kişiye “ hayır kazandırmamış (sevapları günahlarından fazla değil)”dolayısıyla o kişinin gideceği yer cehennemdir (Mü’minun/103) ve hüsrandadır “hüsranda olan da gercek mü’min değildir (Enam/12,20).Dünya hayatı da mutsuzdur.

 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 Sonraki > Son >>

Sayfa 15 / 16