Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

Cennete gitmek istiyor musunuz?
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

CENNETE Mİ GİTMEK İSTİYOR SUNUZ ?
DÜNYADA MUTLU OLMAK MI İSTİYOR SUNUZ ?
O ZAMAN ;
1- TAKVA SAHİBİ OLMAN GEREKECEK
2- HİDAYET’E ERMEN GEREKECEK
3- AMİLUSSALİHAT YAPMAN GEREKECEK
4-ALLAH’A KUL OLMAN GEREKECEK
5- HAK MÜ’MİN OLMAN GEREKECEK
6-İSLAM OLMAN GEREKECEK
7-HAYATTA OLMAN GEREKECEK (Allah’a göre)
İşte bunların tek anahtarı ALLAH’A ULAŞMAYI dilemendir yani “Allah’a ENAB olman,Allah’a MÜNİB olman” dır.

 
AMİLUSSALİHAT - SALİH AMEL - NEFS TEZKİYESİ NEDİR?
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

Amilussalihat,Islah edici amel,terbiye edici amel,tezkiye edici amel,sulh a erdirici amel yani mutluluğa ulaştıracak olan amel demektir.Bazılarının yuvarlak laflar olarak söylediği “YARALI İŞ İŞLEMEK,İYİ İŞLER İŞLEMEK” değildir.

Diğer görüşler nelerdir ?
Türkiye gazetesi dini terimler sözlüğü;Amel-i Salih,Allah’utealanın razı olduğu,beğendiği iş.Salih ameller,islamın beş rüknü,direğidir.

Diyanet işleri başkanlığı İslami ilimler ansiklopedisi;
Amael-i Salih,sözlükte amel”iş”Salih de”iyi,faydalı,hayırlı,akıl ve dinin doğru gördüğü şey”demektir.Amel-i Salih,”yararlı iş”anlamına gelir.
Allah’a göre nedir?

 
Allah'a Mülaki olmak - Allah'a ulaşmak
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

Mülaki fiili; lam,kaf,ye harflerinden oluş’an likaye kökündendir.Lügat anlamı; Kavuşmak.ulaşmak tır. Kur’anı kerimde Allah’ın farz kıldığı ayetlerde Allah ismiyle Rab  ismiyle beraber kullanılmıştır.Ankebut/5- Fe men (artık kim) kanu yercu (olmayı arzu ederse-arzusunda olursa) likaallahi (Allah’a mülaki-Allah’a kavuşmayı) fe inne (artık şüphesiz) ecelallahi leat (Allah’ın onu kendine ulaştırma zamanı gelecektir.) Ve hüvessemiün aliym (muhakkakki Allah-o kişinin talebini- işitir ve bilir)

 

Kehf/110- Fe men (artık kim) kanu yercu (olmayı arzu ederse) likae rabbihi (rabbine mülaki-rabbine ulaşmayı) felya’mel (o zaman işlesin) amelan salihan (nefs ini tezkiye eden-nefsini ıslah eden)

 
BOŞ SÖZLERE HURAFELERE ALDANMAYALIM
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

Allah bize kitaplar indirerek gercekleri,Peygamberler,Resuller ve o Peygamberlerin,Resullerin öğretisiyle ilim sahibi olmuş Mürşidler vasıtasıyla bizlere açıklamıştır. 
Ancak şeytan ezelde verdiği söz gereği vazifesinde sadıktır ve bunu gercekleştirmek için olanca gücüyle çabalalayarak insanları cehenneme sürüklemek için kandırmaya çalışacaktır.Bunu da hep kur’an dışındaki “emaniyye”adı verilen kitaplar vasıtasıyla yapacaktır. Allah’uteala bunu kıyametten bir kesit vererek bizi uyarıyor.

57 / HADİD – 13-14 : Yevme yekûlul munâfikûne vel munâfikâtu lillezîne âmenûnzurûnâ naktebis min nûrikum, kîlerci’û verâekum fel temisû nûrâ(nûren), fe duribe 

 
<< Başlangıç < Önceki 11 12 13 14 15 16 Sonraki > Son >>

Sayfa 16 / 16