Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

ŞEYTAN’IN TUZAKLARI-2
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri


lale8ŞEYTAN’IN TUZAKLARI-2 (Kıyamette Şefaat Aldatmacası)

ŞEYTAN’IN TEK SİLAHI EMANİYYE’DİR(Kur’an dışında Kur’ana ters düşen Hurafeler uydurmak.Bakara/78.79-Nisa/118,119,120).ŞEYTAN,Müslimanları”LAİLAHE İLLALLAH DİYEN HERKES MÜ’MİNDİR GÜNAHKAR OLSALAR DA PEYGAMBER(Sav)EFENDİMİZİN ŞEFAATINA MAZHAR OLACAK VE KURTULACAKTIR.”Diye bu güne kadar ŞEFAAT vadiyle kandırıp CEHENNEME GİTMELERİNE VESİLE OLMUŞTUR.

 
ŞEYTANIN TUZAKLARI -3-
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale8ŞEYTAN’IN TUZAKLARI-3(Cehennemden Cennete geçiş Hurafesi)
ŞEYTAN’IN TEK SİLAHI EMANİYYE’DİR(Kur’an dışında Kur’ana ters düşen Hurafeler uydurmak.Bakara/78,79-Nisa/118,119,120.Emrine aldığı kişilere,(Rivayetler ve Bazı ilim adamları mesnet gösterilerek)KUR’ANA TERS DÜŞEN HURAFELER YAZDIRILARAK İNSANLARIN ÇOĞUNU OYALAYIP CEHENNEME GİTMELERİNE SEBEP OLMUŞTUR.İŞTE BUNLARDAN BİRİSİ DE:ALLAH’A İNANAN KİŞİ GÜNAHLARI KADAR CEHENNEMDE CEZASINI ÇEKTİKTEN SONRA CENNETE GECECEKLERİNE İNANMALARIDIR.

 
ŞEYTANIN TUZAKLARI -4-
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale7ŞEYTAN’IN TUZAKLARI-4(Lâilaheillallah diyen Mü’mindir ve Cennete girer)
EVET MÜ’MİNLER,CENNETE GİRERLER AMA HANGİ MÜ’MİNLER ? (Bakara/25,Mü’minun/1,Fussilet/18,Meryem/72)
SADECE KAFİRLER CEHENNEME GİRERLER!...(Bakara/24,Sebe/17,Aliimran/131)
YA ALLAH’IN TARİFİNE GÖRE İMAN SAHİBİ OLUP, KURTULUŞA ERECEĞİZ. YA DA ONUN DIŞINDAKİ BİLGİLERLE AZAP ÜZERİMİZE HAK OLACAKTIR!!! Gercek iman,Allah’ın katında gecerli ve bizi kurtuluşa erdiren imandır.Neden böyle söylüyoruz ? Allah’ın ayetleri böyle açıklıyor. ALLAH sadece Kafirlerden başkasını cezalandırmayacağını soyluyor,Peki biz Müminiz diyenler neden Cehenneme giriyor ?

 
ŞEYTANIN TUZAKLARI -5-
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale3ŞEYTAN’IN TUZAKLARI-5(İrşad,doğru yol’dur.iman edip ibadet yapan herkesin yoludur.)
KUR’ANI MEALLENDİRELER VE TEFSİR EDENLERİN ÇOĞU;”NEREDE İRŞAD KELİMSİ GEÇMİŞSE KARŞILIĞINI,DOĞRUYOL OLARAK YAZMIŞLAR.”
1)İRŞAD,NEDİR ? 2)ŞARTMIDIR ?
1)İRŞAD;Kelime anlamı olarak,”AYDINLANMA,KEMALE ERME” demektir.
KUR’ANA GÖRE İRŞAD;ALLAH’A(Dilden değil)KALB’TEN ULAŞMAYI DİLEYEREK,ALLAH’IN“İRŞAD’A MEMUR VE MEZUN KILDIĞI BİR MÜRŞİD’İ” Allah’tan hacet namazı ile sorarak o’na tabi olmakla,Şeytanın sultasından ve nefs’in afetlerinden kurtulup Allah’ın ilmiyle ilimlenmektir ve Kemale ermektir.

 
ŞEYTANIN TUZAKLARI -6-
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri


lale5ŞEYTAN’IN TUZAKLARI-6 (Hidayet,doğruyoldur.İman eden herkes hidayettedir.)

ŞEYTAN,BU GÜNE KADAR BU ŞEKİLDE İNSANLARA EMPOZE EDEREK ONLARIN “HİDAYETTE OLDUKLARINI ZANNETMELERİ”İÇİN KENDİ DOSTLARI VASITASIYLA MEALLERDE,TEFSİRLERDE HİDAYET KELİMESİNİN KARŞILIĞINI”DOĞRUYOL” OLARAK YAZDIRMIŞ.VE İNSANLARIN ÇOĞUNUN DALALETTE KALMASINA DOLAYISIYLA DA CEHENNEME GİTMESİNE VESİLE OLMUŞTUR.
HİDAYET;DOĞRUYOL DEĞİLDİR!...HİDAYET,BİR FİİLDİR. KELİME ANLAMI;ULAŞMAK,ULAŞTIRMAKTIR.”ALLAH’IN MURAT ETTİĞİ HİDAYET”İSE ALLAH’A ULAŞMAKTIR.HİDAYET’İN NE OLDUĞUNU BİLMEDEN NASIL DALALET’TEN KURTULACAKSINIZ ?

 
SIRATIMUSTAKİM ÜZERE OLMAYAN;DALALETTEDİR,
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale1

SIRATIMUSTAKİM ÜZERE OLMAYAN;DALALETTEDİR,ŞİRKTEDİR,ŞEYTANA KULDUR,AZGINLARDANDIR (Gaviyn),CEHENNEMLİKTİR,ALLAH KATINDA ÖLÜDÜR,FIRKALARA AYRILANLARDANDIR.
                    SIRATIMUSTAKİM NEDİR ?
 
NEDEN FIRKALAR ?......
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri


lale5NEDEN FIRKALAR ?......

ALLAH’UTEALANIN DİNİNİN ADI:”HANİF”TİR.ARAPCA ADI İSLAMDIR.HANİF’LİĞİN ANLAMI:
1-VAHDET:TEK ALLAH’A İMAN ETMEK.
2-TEVHİD : TEK ALLAH’A İMAN EDENLERİN BİR TEK ÜMMET OLMASI.
3-TESLİM : ALLAH’A TESLİM OLMAK.
EGER BİZ ALLAH’IN DİNİNİ HAYATA GEÇİREBİLSEK,YANİ TEVHİDİ GERCEKLEŞTİREBİLSEK,O ZAMAN TEK FIRKA OLACAKTIR VE İHTİLAF TA OLUŞMAYACAKTIR.


ALLAH’UTEALANIN DİNİNİN EMRİ NEDİR ?
ALİİMRAN/103:Ve hepiniz, Allah'ın ipine sımsıkı tutunun, fırkalara ayrılmayın! Ve Allah'ın sizin üzerinizdeki nimetini hatırlayın; siz (birbirinize) düşman olmuştunuz. Sonra sizin kalplerinizin arasını birleştirdi, böylece Allah'ın nimeti ile kardeşler oldunuz. Ve siz ateşten bir çukurun kenarında iken sizi ondan kurtardı. İşte Allah, âyetlerini size böyle açıklıyor. Umulur ki böylece siz hidayete erersiniz.
ENBİYA/92,93:Muhakkak ki bu sizin ümmetiniz (topluluğunuz, dîniniz), tek bir ümmettir (dîndir). Ve Ben, sizin Rabbinizim. Öyleyse Bana kul olun!
Ve emirlerini (uygulamalarını), kendi aralarında böldüler (fırkalara ayrıldılar). Hepsi Bize dönecek olanlardır.

 
ALLAH’A MÜLAKİ OLMAK-ALLAH’A ULAŞMAK,KURTULUŞ İÇİN ŞARTMIDIR ?
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

 

kurALLAH’A MÜLAKİ OLMAK-ALLAH’A ULAŞMAK,KURTULUŞ İÇİN ŞARTMIDIR ?

 

Mülaki fiili; lam,kaf,ye harflerinden oluş’an likaye kökündendir.

Lügat anlamı; Kavuşmak.ulaşmak tır.

Kur’anı kerimde Allah’ın farz kıldığı ayetlerde Allah ismiyle rab ismiyle beraber kullanılmıştır.Kur’an da açık olarak “ALLAH’A MÜLAK OLMANIN (Allah’a ulaşmanın) KİŞİNİN ARZUSUNA BAĞLI OLARAK BU DÜNYA HAYATINI YAŞARKEN ÖLMEDEN EVVEL OLDUĞU”Belirtilmiş olmasına rağmen,nerede MÜLAKİ kelimesi gecse “ÖLÜMDEN SONRA ALLAH’IN HUZURUNDA HAŞROLMAK OLARAK” Meallendirmişlerdir.Önce Allah’ın bu farz emrini ancak “YAŞARKEN GERCEKLEŞTİRMEK MECBURİYETİNDE OLDUĞUMUZU “İspat edelim.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 16