Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

MEHDİ,İMAM İSKENDER ALİ MİHR HZ.HAKKINDAKİ MEDH’İYELER(AHMET NÂMÎ DÎVÂNI)
Ferhat BAŞTUĞ - 'KUR'AN,HADİS VE EVLİYA DİVANLARIYLA MEHDİ AS

lale3(AHMET NÂMÎ DÎVÂNI)
***“İSKENDER AS’IN AYNASINDA GÖRÜNEN (O’na Tabi olan) KİŞİ,NAMİ’NİN HAKİR GÖNLÜ NASIL BÜTÜN CİHANI GÖRÜYORSA;İŞTE O DA O HALE GELİR.”
Meger kim neşve-i Kevser virür tab`-ı suhan-dâna
Anuñçün cümlede vasf-ı lebüñdür müdde`â cânâ(sayfa 65)
 ((KİM Kİ;HAYAT BULMAK İÇİNALLAH’IN İLMİYLE İLİMLENMİŞ OLANLARA TABİ OLURSA (Tövbe/119) CANAN’DAN (Allah’utealadan) SIRLARIN SAHİBİ (Ululelbab)OLUR.(Çünkü bütün insanlar,”Başlangıçta ÖLÜDÜR’ler.Enam/122 Taki Allah’a ulaşmayı dileyip’te göğüsleri İSLAM’a açılıncaya kadar”.Enam/125.))

 
MEHDİ,İMAM İSKENDER ALİ MİHR HZ.HAKKINDAKİ MEDH’İYELE(DARENDELİ ESSEYİD OSMAN HULUSİ DİVANI:1914-1990)
Ferhat BAŞTUĞ - 'KUR'AN,HADİS VE EVLİYA DİVANLARIYLA MEHDİ AS

lale3(DARENDELİ ESSEYİD OSMAN HULUSİ DİVANI:1914-1990)
***GÖNÜL AYNASINDA,İSKENDER AS’I GÖRDÜK. ZAMAN,ZAMAN,GÖNÜL EHLİ OLANLARA,HEP “TAZE SEVGİLİDİR” O.
Gönül ayine-i İSKENDER-asa veçhine mir’at
(GÖNÜL AYNASINDA,İSKENDER AS’I GÖRDÜK)
Dem-a dem ehl-i dillerdeki dil dil-dare nazirdir”
 (ZAMAN,ZAMAN,GÖNÜL EHLİ OLANLARA,HEP “TAZE SEVGİLİDİR” O)
http://www.biyografi.net/kisiayrinti.asp?kisiid=3241

 
TAKVA SAHİBİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale1TAKVA SAHİBİ OLMADAN KURTULUŞ MÜMKÜNMÜDÜR ?..-HAYIR!..DEĞİLDİR” AKSİNİ İDDİA ETMEK MÜMKÜNMÜDÜR ?...HAYIR BUNU İSPAT ETMEK TE MÜMKÜN DEĞİLDİR.PEKİ NEDEN ?...-ÇÜNKÜ ALLAH’IN KANUNU BÖYLE!...

ALLAH

İLE “KALU BELA” GÜNÜ OLARAK BİLİNEN EZELDE BİR “SÖZLEŞME (Misak,Vesika)”İMZALAMAŞIZ.VE BU SÖZLEŞMEYE UYACAĞIMIZA DAİR DE BİR AHD VERMİŞİZ RABBİMİZE.(Hiç kimse bu sözleşmeye itiraz edemez).

İMAN’IN ŞARTLARINDAN BİRİSİ DE “KİTAPLARA,YANİ İÇERİĞİNDE NE VARSA O’NA” İMANDIR.İŞTE RABBİMİZ KUR’AN DA BİZE HATIRLATIYOR.

 
ALLAH ‘A ULAŞAMAYI DİLEMEK EVLİYADAN VE HADİSLERDEN
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale3Allah’ım 'SANA MÜLAKİ OLMAYA İMAN EDEN, KADERİNE RAZI OLAN, VERDİĞİNE KANAAT EDEN NEFSİ MUMAİNNE İSTERİM' Hadisi kutsi-nasihul ibad

 Peygamber (S.A.V) Efendimiz teheccüd namazındaki duasında 'Yarabbi sana Mülaki Olmak HAKTIR' buyuruyor. Sahihi –Buhari 4.Cilt 575. hadiste:

 

---S.BUHARİ 1.CİLD, 58.SAHIFE, 47.HADIS (CIBRIL HADIS): Iki Cihan Günesi Hazreti Muhammed s.a.v. bir gün ashabiyla otururken Cebrail a.s. insan sifatiyla gelir ve Peygamber Efendimize s.a.v. yaklasir ve söyle sorar:

"Kale imane ya Rasulallah......iman nedir ya Resulallah?"

Peygamber Efendimiz s.a.v. cevap verir:

"Kalel imanü en tu'mine billahi ve melaiketihi ve likaihi ve Resulihi:

Allah'a, meleklerine ve Allah'a ulasmaya ve Resullerine inanmak

 
ALLAH’IN DAVETCİLERİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale4ALLAH’IN DAVETCİLERİ:
YA ALLAH’IN ALLAH’A DAVET EDEN DAVETÇİLERİNİN (Peygamberler,Kavim Resulleri,Mürşid’ler ve Allah’ın yolunda olan Mü’minlerin) “YAŞARKEN RUH’EN ALLAH’A ULAŞMAYI KALB’TEN DİLEMEK” DAVETİNE İMAN EDİP İCABET EDEREK GÜNAHLARINIZIN MAĞFİRETİNİ (Bağışlanarak sevaba çevrilmesi) GERCEKLEŞTİREREK ELİM AZAPTAN KURTARACAK ALLAH’UTEALA.YA DA ONLARA İNANMAYIP ATEŞE DAVET EDENLERİN DAVETİNE VEYA HEVANIZA TABİ OLUP DALALETTE KALMAYA DEVAM EDERSİNİZ!...
Allah’ın DAVETCİLERİNE İCABET EDENLERE ALLAH’IN MUTLULUK GARANTİSİ:

 
GÖK KATLARI
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale1GÖK KATLARI
RUHUN ALLAH'A ULAŞMASI
1- BİRİNCİ GÖK KATI Birinci kata çıkma yetkisini aldığı anda (%7 nur birikimi gerçekleşene kadar) ruh ana dergâha ulaşır. Ana dergâhta artık ona bir rahle ve bir Kur'ân-ı Kerim teslim edilecektir. 10'arlık insan ruhları sıralarından birine yerleşecektir. Her sabah Hz. Ebubekir'in elini öperek oradaki dergâhın, oradaki müderrisin kürsüsünün arkasında altın kapının sağ tarafındaki secde edenlerden birisi olacaktır. Ve altın kapıdan (Sırat-ı Müstakiym'in başlangıç noktasından) yukarıya yükselmeye başlayacaktır. (1. gök katı) Birinci katta secde edecek ve kalacaklar.2- İKİNCİ GÖK KATI İkinci kata çıkma yetkisi geldiği zaman ruh ikinci kata çıkacak suvarılma havuzlarında suvarılmaya başlayacaktır. Suvarılma havuzları 2 metre 20 cm, boyunda şeffaf havuzlar sevgili okuyucular. Turuncu renkte şeffaf bir havuz. Onun içinde ruhlar tamamen o havuzun içine girerler.

 
DEVRİN İMAMI-HALİFESİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale8DEVRİN İMAMI-HALİFESİ

                               Bismillahirrahmanirrahiym

   Her devirde bütün insanları ve cinleri Allah’ın emriyle hidayete erdirecek olan İMAMLAR aynızaman da yeryüzünün HALİFESİ ve indiilahide (Allah’ın huzurunda) her vakit kılınan namazların da imamıdır. Allah tarafından peygamberlerin yaşadığı dönemlerde peygamberleri asaleten,peygamberlerin olmadığı dönemlerde de kavim resullerinden (Peygamber olmayan,veli resullerden) seçtiği bir resul vekaleten tayin edilir.

32 / SECDE - 24 : Ve cealnâ minhum eimmeten yehdûne bi emrinâ lemmâ saberû ve kânû bi âyâtinâ yûkınûn(yûkınûne).
Ve onlardan, emrimizle hidayete erdiren imamlar kıldık ve sabır sahibi oldukları ve âyetlerimize (Hakk'ul yakîn seviyesinde) yakîn hasıl etmiş oldukları için.

 
İLİM VERİLENLER VE İLİM SAHİPLERİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale4Konumuz, ilim verilenler ve ilmin sahipleri.
Allahû Tealâ’nın ilmi bütün devirlerde, mutlaka bütün kavimlere ulaştırılmıştır. İlim insanlar tarafından kabul edilmiştir veya edilmemiştir ama şurası kesin bir gerçek ki; insanların %90’dan fazlası her devirde Allah’ın emirlerine ve kendilerine verilen ilme isyan etmiştir.
Kendilerine ilim verilenler kimlerdir? İlim ne zaman başlar? İlim tebliğ ile başlar. Tebliğ ilmin başlangıcıdır. Başkalarına ulaştırılan Allah’ın bilgileri, Allah’ın ilmi; onların da Allah’ın güzelliklerini yaşamalarını temin etmek üzere, o insanlara tebliğ edildiğinde, Allahû Tealâ’nın ilmi verilmiş olur. Bu, ilmin başlangıcıdır. Önce ilmin verilmesi yani tebliğ vardır.

 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 16