Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

BİZLERİ BOŞ VAADLERLE OYALAYAN ŞEYTANIN SÖZLERİMİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale7SEVGİLİ KARDEŞLERİMİZ!..BİZLERİ BOŞ VAADLERLE OYALAYAN ŞEYTAN VE AVANESİNİN (Garurun) SÖZLERİNE Mİ (Kıyametten sonra nasıl olsa Şefaat var,Cehennemde Günahlarımız kadar yanıp çıkarız,Sırat köprüsü üzerinde SAV efendimiz bizi karşılayacak Allah’ın Rahmetini dileyecek bizi kurtaracak vs.) KULAK VERECEĞİZ ? YOKSA; DİNİN ESASI VE ALLAH’IN VAADİ OLAN KUR’AN AYETLERİNE Mİ ? Kİ;BOŞ VAADLER BİZİ BİR MÜDDET RAHATLATABİLİR AMA ÖLÜM ANINDA “SADECE TAKVA SAHİPLERİNİN HÜSRANDA OLMADIĞINI ANLARIZ ZİRA ÖLÜM ANINDA KİŞİ BU VAADLERİN İŞE YARAMADIĞINI YERİNİN CEHENNEM OLDUĞUNU GÖRÜR,FAKAT GERİ DÖNÜŞÜ YOKTUR BU İŞİN”


NAHL/28,29,30,31,32: Melekler, nefslerine zulmedenleri vefat ettirecekleri zaman onlar teslim olurken: “Biz, bir kötülük yapmadık.” dediler. Hayır, muhakkak ki Allah, yapmış olduğunuz kötü amelleri en iyi bilendir.Haydi, orada ebediyyen kalmak üzere cehennemin kapılarından girin. Kibirlenenlerin (büyüklük taslayanların) kaldığı yer ne kötüdür.Ve takva sahiplerine: “Rabbiniz ne indirdi?” denildi. “Hayır (güzellikler).” dediler. Ahsen olanlara (iradesini Allah'a teslim edenlere) bu dünyada haseneler (iyilikler, güzellikler, sevaplar, pozitif dereceler) vardır. Ve elbette ahiret yurdu daha hayırlıdır. Ve gerçekten muttakilerin (takva sahiplerinin) yurdu ne güzeldir.Onlar (muttakiler), altından nehirler akan Adn cennetlerine girerler. Orada, onların diledikleri herşey vardır. İşte Allah, (ahsen olan) muttakileri (bihakkın takvanın sahiplerini) böyle mükâfatlandırır.Melekler, onları tayyib (en güzel, en iyi) bir şekilde vefat ettirirler. Onlara: “Selâm üzerinize olsun. Yapmış olduğunuz (güzel, hayırlı) ameller sebebiyle cennete girin.” derler.


A’RAF/52,53: Ve andolsun; onlara bir kitap getirdik ve âmenû olan bir kavim için onu rahmet ve hidayet(e erdiren) olarak bir ilim üzerine ayrı ayrı açıkladık.Onlar sadece onun tevîline (yorumuna) mı bakıyorlar. Onun tevîlinin geldiği gün, daha önce onu unutmuş olanlar: “Rabbimizin resûlleri hak ile gelmiştir. Artık bize şefaat edecek şefaatçiler var mı ki; bize şefaat etsinler. Veya (dünyaya) döndürülmüş olsaydık, yapmış olduklarımızdan başkasını yapardık.” derler. Nefslerini hüsrana uğrattılar. Ve uydurdukları şeyler kendilerinden ayrıldılar.


SECDE/10,11,12:.. Hayır, onlar, Rab'lerine mülâki olmayı (ulaşmayı) inkâr edenlerdir.De ki: "Size vekil kılınan ölüm meleği, sizi vefat ettirecek (öldürecek). Sonra Rabbinize döndürüleceksiniz."Ve keşke mücrimleri, Rab'lerinin huzurunda başlarını eğerek: "Rabbimiz, biz gördük ve işittik. (Bundan sonra) bizi (dünyaya) geri döndür, salih amel yapalım. Muhakkak ki biz, mukinun (yakîn hasıl edenler) olduk." (derken) görseydin.
AKLIMIZI İYİ KULLANALIM VE “AKILDANESİ ŞEYTAN VE AVANESİ OLAN NEFS’İMİZ DOĞRULTUSUNDA DEĞİL,AKILDANESİ ALLAH’UTEALA OLAN RUH’UMUZUN DOĞRULTUSUNDA KULLANALIM” HER AN “ALLAH’A SARILALLIM O BİZİ RAHMETİ İÇİNE ALACAK VE KENDİSİNE ULAŞAN SIRATIMUSTAKİME ULAŞTIRACAKTIR”


NİSA/175: Böylece Allah'a âmenû olanları (ölmeden önce ruhunu Allah'a ulaştırmayı dileyenleri) ve O'na (Allah'a) sarılanları ise, (Allah) kendinden bir rahmetin ve fazlın içine koyacak ve onları, kendisine ulaştıran “Sıratı Mustakîm”e hidayet edecektir (ulaştıracaktır).
Allah hepinizden razı olsun.


Daha geniş açıklamalar:www.ferhatbastug.com adresinde.”BOŞ VAADLERE ALDANMAYALIM.TAKVA NEDİR,NASIL TAKVA SAHİBİ OLUNUR ?,KIYAMETTE ŞEFAAT VARMIDIR ?,SIRAT KÖPRÜSÜ VARMIDIR ?.CEHENNEM’DEN ÇIKIŞ VARMIDIR ?,HADİS GERCEĞİ ve NEDEN DÜNYA VE AHİRET SAADETİ İÇİN ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEMEK ŞARTTIR” Dosyalarındadır

 

Yorumlar 

 
0 #2 Celal güç 23-12-2014 10:47
[quote name="Celal güç"]“SADECE TAKVA SAHİPLERİNİNHÜS RAN OLDUĞUNU ANLARIZ. (OLDUĞUNU DEĞİL ''OLMADIĞINI ANLARIZ'' OLACAK)
YAZIYI DÜZELTEBİLİR MİYİZ? SEVGİLİ [censored] HOCAM.
BİR ALLAH DOSTU........
Alıntı | Yöneticiye raporla
 
 
0 #1 Celal güç 23-12-2014 10:38
“SADECE TAKVA SAHİPLERİNİNHÜS RAN OLDUĞUNU ANLARIZ. (OLDUĞUNU DEĞİL ''OLMADIĞINI ANLARIZ'' OLACAK)
YAZIYI DÜZELTELİM KARDEŞİM.
BİR ALLAH DOSTU.......
Alıntı | Yöneticiye raporla
 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile