Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

MEHDİ AS IN BULUTLARLA GERCEKLEŞEN SİLÜETİ
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

MEHDİ AS IN BULUTLARLA GERCEKLEŞEN “SİLÜETİ”:

Hadisi şerifi destekliyor resim. Mehdi, benim çocuklarımdan birisidir. ''Yüzü gökyüzünde parlayan yıldız gibidir.''
(Ali b. Sultan Muhammed el-Kari el-Hanefi'nin “Risaletül Meşreb elverdi fi mezhebil Mehdi”)

Mehdi as’ın geleceği:Kur’anı kerimde Aliimran/81 de Nebi’lerden (Ululazm Peygamberlerden Ahzap/7),Ahir zamanda gelecek olan RESULÜME (Nebi-Peygamber-Resul olmayan-Veli Resul olan) İman edeceklerine ve o’na yardım edeceklerine dair söz (Misak) aldğını buyuruyor.İşte bu RESUL,MEHDİ AS dır.

   Bediüzzaman, Hz. Mehdi'nin göreve başlaması ve inkarcı zihniyeti fikren mağlup etmesi ile ilgili olarak şu tarihleri bildirmektedir:
Ta 1371 senesinden sonraki alem-i İslam'ın mukadderatına (kaderine) nazar eden (göz atan) Hutbe-i Şamiye'deki hakikatler... Evet şimdi olmasa da 30-40 SENE SONRA fen ve hakiki marifet (müsbet ilimler ve sanat, ilim ve fenlerle öğrenilen bilgi) ve medeniyetin mehasini (medeniyetin iyiliklerini) o üç kuvveti tam teçhiz edip, cihazatını verip o dokuz manileri mağlup edip dağıtmak için taharri-i hakikat meyelanını (hakikati araştırma meyli) ve insaf ve muhabbet-i insaniyeyi (insan sevgisini) o dokuz düşman taifesinin cephesine göndermiş, inşaAllah YARIM ASIR SONRA onları darmadağın edecek. (Said-i Nurs-i Hz.Hutbe-i Şamiye, 25.Hicri/1371-Miladi/1950)

 


mehdiasbulut1

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile