Bilgi

Sevgili kardeşlerim!.. Bu sitededeki bütün yazılar,  mp3 sohbetler,  TV programları, tamamen Efendimizden öğrendiğimiz ilimle gerçekleştirilmiştir. Sizler de Allah’a ulaşmayı dileyip, Hacet Namazı ile Allah’a sorarak öğrenip tabi olacağınız Mürşidiniz, Allah’tan aldığı ilimleri sizlere de öğretecektir inşaallah. Allah hepinizden razı olsun.

ALLAH'A KUL OLAN AFFEDİLİR
Ferhat BAŞTUĞ - Makaleleri

lale6ALLAH’UTEALA “KENDİSİNE KUL OLANLARIN” TÖVBELERİNİ KABUL EDER GÜNAHLARINI AFFEDER.

 

ŞÛRÂ-25: Ve huvellezî yakbelut tevbete an ibâdihî ve ya’fû anis seyyiâti ve ya’lemu mâ tef’alûn(tef’alûne).

Ve O, kullarının tövbelerini kabul eden ve seyyielerini (günahlarını) affedendir. Ve yaptığınız şeyleri bilir.

   Başlangıçta bütün insanlar,”ŞEYTAN’IN (Tagut’un) KULUDUR” Bu yüzden Allah’uteala bizden aldığı AHD’i,Yasin/60,61 de: “ŞEYTAN’A KUL OLMAKTAN VAZGECİN BANA KUL OLUN İŞTE BU SIRATIMUSTAKİM ÜZERİ OLMAKTIR.”Buyuruyor.İşte bu AHD’in gereğini yerine getiren “HERKES İÇİN ALLAH’IN VAADİ GECERLİDİR.”

YASİN/60,61-Ey Âdemoğulları! Ben, sizlerden şeytana kul olmayacağınıza dair ahd almadım mı? Muhakkak ki o (şeytan), size apaçık bir düşmandır.Ve Ben, sizden Bana kul olmanıza (dair ahd almadım mı?) Bu da Sıratı Mustakîm (üzerinde bulunmak)tır.

Nasıl KUL OLUNACAK ? –ALLAH’A ULAŞMAYI DİLEYEREK.

ZÜMER/17Ve onlar ki; taguta (insan ve cin şeytanlara) kul olmaktan içtinap ettiler (kaçındılar, kendilerini kurtardılar). Çünkü Allah'a yöneldiler (Allah'a ulaşmayı dilediler). Onlara müjdeler vardır. Öyleyse kullarımı müjdele!

   KUL Olan kişi aynı zamanda TAKVA SAHİBİ OLUR

BAKARA/21-Ey insanlar! Rabbinize kul olun ki O, sizi ve sizden öncekileri yarattı. Umulur ki böylece siz, takva sahibi olursunuz.

   TAKVA SAHİBİ OLAN KİŞİ;Allah ile olan AHD’ini yerine getiren kişidir.

ALİİMRAN/76-Hayır, (öyle değil)! Kim (Allah ile olan) ahdini yerine getirir ve takva sahibi olursa, o taktirde muhakkak ki Allah, takva sahiplerini sever.

   TAKVA SAHİBİ OLAN KİŞİNİN GÜNAHLARI;Aynızamanda “HEM ÖRTÜLÜR HEM DE (Mürşidine ulaştığında) sevaba cevrilir.

ENFAL/29-Ey âmenû olanlar! Allah'a karşı takva sahibi olursanız sizi furkan (hak ve bâtılı ayırma özelliği) sahibi kılar! Ve sizden (sizin) günahlarınızı örter ve size mağfiret eder (günahlarınızı sevaba çevirir). Ve Allah, büyük fazl sahibidir.

   Ey SEVGİLİ KARDEŞLERİM Daha ne duruyorsunuz!....

Allah’a RUH’EN ULAŞMAYI KALBTEN DİLEYEREK,DÜNYA VE AHİRET SAADETİNE ULAŞMAK İSTEMEZMİSİNİZ ?

   Allah hepinizden razı olsun.Daha geniş açıklama:www.ferhatbastug.com adresinde,”ALLAH İLE AHD’İMİZ VE TAKVA” Dosyalarındadır.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile